Peugeot met Rijksnummer 67
15 april 2008
Dat je tegenwoordig nog leuke dingen kunt vinden als je goed oplet bewees Henk Schuuring afgelopen zaterdag op een ansichtkaarten beursje. Juist toen Henk dacht dat het weer niks zou opleveren vandaag liep hij tegen deze prachtige ansichtkaart op.
Heel bijzonder omdat op deze Peugeot het Rijksnummer 67 valt te zien. Uit de lijst met Rijksnummers weten we dat nummer 67 op 25 mei 1899 was uitgereikt aan Johan Anthony Stoop, mede-directeur van de Dortsche Petroleum Maatschappij. Daarmee was Stoop de tweede Dordtenaar aan wie een Rijksnummer was uitgereikt.
Daarvoor was hij misschien wel een der eerste autopioniers in Nederlands Indië. De Dordtsche Petroleum Maatschappij had in de kolonie een paar grote concessies. Toen Stoop hoorde dat er in Europa voertuigen uitgevonden waren die zich met benzine voortbewogen (tot dan toe in het raffinage-proces nog een afvalproduct) liet hij dan direct ook zo’n voertuig overkomen. Na zijn terugkomst in Nederland kocht hij hier ook een auto. Dat hij techniek een warm hart toedroeg blijkt uit het feit dat hij ook medeoprichter was van de plaatselijke M.T.S.
Foto gemaakt in Wassenaar; een hele reis vanuit Dordrecht !
(Binnen de CONAM is al een geruime tijd een projectgroep welk via allerlei media zoals boeken, kranten, tijdschriften, oude foto’s, ansichtkaarten , etc de automobiel afbeeldingen zoekt bij de op naam gestelde vergunning nummers, deze recente ontdekking word dankbaar in het archief toegevoegd)
